Zgjidhni nivelin tuaj të vështirë:
P90X
(origjinal)
Tony's P90X Program
P90X2
P90X3
(New)

P90X Tony Horton sjell ajo!

Postuar nga admin | General | E hënë 13 korrik 2009 07:30

Mirë se vini në faqen e Tony Horton P90X. Ju mund të gjeni të gjitha llojet e këshilla dhe teknika për të marrë maksimumin e stërvitje tuaj.

Tony Horton filloi sistemin P90X si "ekstreme" versionin e popullore "Fuqia 90" regjim tij stërvitje. P90X është një seri 90 ditë ushtrimi i disiplinave të ndryshme palestër që kombinohen për të formuar një stërvitje total. Kjo teknikë ndërdisiplinor përdor një koncept të njohur si "konfuzion muskujve" për të mbajtur trupin në gishtërinjtë e saj për të minimizuar efektin plateauing se programet shumica e palestër përvojë.

Duke përfshirë yoga, gjimnastikë, Kenpo dhe plyometrics, sistemi P90X është në gjendje të japë një stërvitje total trupit pa anëtarësim në një palestër ose ndihmën e një trajner. DVD ofrojë ndihmë dhe spreadsheets ndjekur progresin përmes 90 ditëve të stërvitjes, dietës, dhe pjesa tjetër.

P90X është një program sfidues, por ajo është projektuar të jetë e dobishme për pothuajse çdo lloj trupi në çdo nivel aftësi dhe për çdo moshë.

Si gjithmonë është mirë që të konsultoheni me një mjek përpara se të angazhohet në ndonjë aktivitet të zellshëm që mund të tendosje një kusht para-ekzistuese.

Nëse ju jeni të trajnimit si një atlet ose ju thjesht duan të marrë në formë për verë, bookmark këtë faqe për të qëndruar përpara kurbë.

Si e Tony Horton shpiku programin P90X?

Postuar nga admin | Programi | E premte 3 gusht 2012 03:37

Nëse ju jeni këtu, ju jeni me siguri ose të vërtetë të interesuar në P90X ose tashmë një tifoz. Ajo ka ndryshuar jetën e shumë gjatë viteve, por si e bëri atë të ndodhë? Kjo është një histori goxha interesante ...
Kthehu në 2001, Trupi Beach (kompania prapa P90X, Çmenduria, etj) kërkoi Toni për të dalë me take e tij në një anim të plotë program palestër në shtëpi. Në atë kohë, Toni ishte një trajner mjaft i suksesshëm personal ndihmuar nga A-lista celebs të tilla si Tom Petty, Ewan McGregor, Billy Idol, etj Ai tashmë ishte zhvillimin e programeve me porosi për klientët e tij dhe Beach Trupit mori shënim. Pas disa muajsh në zhvillim, Tony doli me bazat e programit të energjisë 90, një në shtëpi program të lartë të energjisë që përfundimisht do të bëhej shenjë paralajmëruese për P90X.
Hidhen në vitin 2004 dhe mendimet e Tony mbi teknikat e ushtrimeve dhe shkakton pllajë kishte evoluar mjaft. Programi i parë i vërtetë për të maksimizuar filozofinë konfuzion muskujve, P90X ka lindur shpejt pas kësaj. Një përzierje revolucionar i ndër-trajnimit, karate, kick-boks dhe më shumë, P90X tronditi të gjithë industrinë palestër. Me personalitetin infektive Toni dhe sfond në fiziologji, secili Video përfundon duke qenë një shokun e përkryer [...]

Lexo më shumë "

Një vështrim të thellë në P90X Core Synergistics

Postuar nga admin | Programi | E enjte 10 Maj 2012 00:26

Një nga pjesët më të rëndësishme të çdo program i zgjuar-ndërtimin e muskujve (dhe palestër) qëndron me forcimin thelbin tuaj. Kjo është "zam" për muskujt më të mëdha dhe P90X përmban atë nëpërmjet sistemit P90X Core Synergistics stërvitje. Është e etiketuar me emrin "Synergy", sepse ajo ka vetëm se: për të përmirësuar aftësinë dhe forcën e të gjithë muskujt që lidhin në thelbin tuaj (që është në thelb të gjitha grupe kryesore, të mëdha dhe të vogla). Në këtë artikull, ne do të shqyrtojë pjesët më të rëndësishme të programit dhe si ata përshtaten në pjesën tjetër të regimine tuaj.
Get muskujve Grupet tuaj Përfshihuni
Ka një pjesë të vogël të muskujve në shënjestër, por grupet kryesore të përfshira janë abs, abs tërthor dhe obliques:
Sipërm dhe të poshtëm Abs - nga squats në lunges dhe arrin intensive, Synergistics Tatimet një gamë të gjerë e muskujt tuaj ab dhe e bën këtë relentlessly. Pozita është çelësi, prandaj sigurohuni që ju ndeshje nga afër video dhe të ndjehen të djeg në zonat e synuara.
Tërthor Abs - këto janë muskujt që mbështesin sipërme dhe të poshtme abs tuaj (dmth, tërthor nëpërmjet tyre). Ata janë shumë nën-vlerësuar dhe në qoftë se ata nuk janë tout, ju jeni më të ndjeshëm ndaj lëndimeve dhe lodhje të hershme.
Zhdrejtë Abs - kjo [...]

Lexo më shumë "

P90X Workout Orari Lean

Postuar nga admin | Programi | E premte 17 shkurt 2012 06:33

Nëse ju gërmoj P90X por janë duke shkuar për një vështrim më të ligët (vs pjesa më e madhe / muskujve), P90X Workout orari Lean është ndoshta e drejtë deri rrugicë tuaj. Ai përdor identike 12 DVD nga programi origjinal vetëm në një mënyrë të ndryshme për të maksimizuar potencialin e kardio dhe kalori-djegia. Gjatë ushtrimit, trupi juaj do të rafte muskujve, kur ju ofrojnë atë fundme dhe progresive rezistencë (dhe madje edhe aq më shumë me konfuzion muskujve). Megjithatë, nëse ju kufizojnë peshën dhe ndeshje atë me të gjatë, lëvizje të shpejta, ju do të vënë ligët mbrapa në stërvitje tuaj.
Sigurisht, nuk ka asgjë ndalimin e ju nga gjetja e një të mesme të lumtur në mes të masë dhe të ligët (gjykimit dhe gabim veprat më të mira për ato raste), por në qoftë se ju jeni të interesuar vetëm në një përshtatje, trupi ligët, orari më poshtë do të merrni edhe ju në tuaj mënyrë.
Orari Lean - Faza 1: Javë 1, 2 & 3
Dita e parë: Core Synergistics
Dita e dytë: CardioX
Dita e tretë: Arms & Shoulders dhe Ab Ripper X
Dita e katërt: YogaX
DITA E PESTË: Këmbët & Back dhe Ab Ripper X
Dita e Gjashtë: Kenpo X
Dita e Shtatë: Rest (ose në qoftë se ju jeni ndjenjë të mirë, të bëjë X Stretch)
Orari Lean - Faza e parë: Java 4, koha për t'i dhënë muskujt tuaj një pushim
Dita e parë: YogaX
Dita e dytë: [...]

Lexo më shumë "

Ushqimi Këshilla Për Maximize P90X Rezultatet

Postuar nga admin | Nutrition | E hënë 7 nëntor 2011 04:37

Edhe në qoftë se ju jeni shumë i njohur me Planin ushqyerit P90X (dhe rrinë në atë), ka ende një ton i faktorëve të tjerë të përfshirë në menaxhimin e si, kur dhe pse ju hani. Shpesh, ata mund të jetë po aq e rëndësishme sa ushqim dhe llojin e kalorive që ju hani. Ne kemi vënë së bashku disa nga ato më të rëndësishme të paraqitura më poshtë.
Filloni bukur dhe e lehtë
Ushqimi i drejtë nuk është një garë. Mos menjëherë të ndryshojë çdo gjë në lidhje me dietën tuaj. Është shumë më mirë për ju (dhe fiziologjia tuaj) për të marrë një javë ose dy për të miratuar gradualisht një profil më të mirë të ushqimit. Mendoni se si ia ndau gjinin off e shprehitë tuaja të vjetra të hahet.
Mos ndalojnë lloje të veçanta të ushqimit
Është e madhe për të ndjekur me kujdes dietën P90X, por gjëja më e keqe që ju mund të bëni atë plotësisht të hequr disa nga trajton apo shpërblimet që ju keni mësuar për të rritur. Nëse ju doni të prishin veten me një byrek me molla ose një grimë e karamele çdo aq shpesh bëjmë atë. Plotësisht bllokuar disa ushqime vetëm ju vendos që vazhdimisht të vdes për ato, zakonisht bëjnë më shumë dëm sesa dobi. Vetëm të jenë të ditur se në qoftë se ju nuk mburrem çdo aq shpesh, ju duhet të mbani lart [...]

Lexo më shumë "